Priligy

Priligy to lek do stosowania w leczeniu przedwczesnego wytrysku u mężczyzn pomiędzy 18. a 64. rokiem życia. Lek ten zawiera dapoksetynę, która wpływa na przedłużenie stosunku, a dzięki temu poprawia jakość życia seksualnego.

Skład

Substancją czynna Priligy jest dapoksetyna. Jedna tabletka zawiera 30 lub 60 mg chlorowodorku dapksetyny. Dapoksetyna należy do leków z grupy selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny.

Dawkowanie

Lek ten należy stosować doustnie według zaleceń lekarza. Można go spożywać razem z posiłkiem albo przed lub po posiłku. Tabletki nie wolno dzielić na części, należy ją połykać w całości i popić szklanką wody. Najlepiej stosować go od 1 do 3 godzin przed podjęciem aktywności seksualnej. Nie wolno pić alkoholu po zażyciu tego leku, ponieważ może to spowodować nasilenie zawrotów głowy, senność oraz opóźnione reakcje.
Częstość występowania Skutki uboczne
bardzo często rozdrażnienie, lęk, suchość w ustach, pobudzenie lub uczucie niepokoju, niestrawność, nieostre widzenie, drętwienie lub mrowienie, szum w uszach, osłabienie libido, trudności w osiąganiu lub utrzymaniu erekcji, drżenie lub roztrzęsienie, nadmierne pocenie się lub uderzenia gorąca, trudności z koncentracją, biegunka, zaparcia, zwiększenie ciśnienia krwi, nieżyt nosa, ziewanie, nadmierne gromadzenie się gazów (wzdęcia), ból brzuch, wzdęcia lub wymioty, problemy ze snem lub dziwne sny, uczucie zmęczenia, senność,
niezbyt często omdlenia lub zawroty głowy podczas przyjmowania pozycji stojącej, zaburzenia smaku, zgrzytanie zębami, zmiany nastroju, uczucie nadmiernej ekscytacji lub paranoi, uczucie wirowania, świąd lub zimne poty, splątanie, dezorientacja oraz brak zdolności do logicznego myślenia, niskie lub wysokie ciśnienie krwi, zwolnienie lub nieregularna częstość akcji serca lub przyspieszenie akcji serca, utrata popędu płciowego, zaburzenia widzenia lub rozszerzone źrenice, trudności w osiągnięciu orgazmu, osłabienie, uspokojenie, uczucie nienormalności lub upojenia alkoholowego, apatia lub przemęczenie, przygnębienie, zdenerwowanie lub zobojętnienie, uczucie gorąca, podenerwowania
rzadko zawroty głowy występujące po wysiłku, nagłe zapadanie w sen, nagła potrzeba wypróżnienia.

Działanie

O tym, czy dojdzie do przedwczesnego wytrysku decyduje informacja, która wysyłana jest w formie impulsu z mózgu poprzez układ nerwowy. Substancja, która jest tutaj neuroprzekaźnikiem to serotonina, dzięki której impulsy przekazują sobie impulsy. Zbyt szybka absorpcja serotoniny prowadzi do tego, że łańcuch komunikacji zostaje przerwany, a to z kolei prowadzi do przedwczesnego wytrysku. Priligy to lek, który jest inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny. Dzięki temu zwalniana jest absorpcja serotoniny, a to przyczynia się do usprawnienia komunikacji pomiędzy komórkami. Mężczyzna zyskuje kontrolę nad impulsami, które powodują wytrysk. Zobacz też inne leki na bycie zbyt szybkim

Przeciwwskazania

Kiedy zamierzamy brać lek Priligy, należy wcześniej poinformować lekarza, jeżeli mamy uczulenie na dapoksetynę lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Tego leku nie można również przyjmować, gdy mamy: choroby serca, krwawienia lub problemy z krzepnięciem krwi, problemy z nerkami, padaczkę, zawroty głowy spowodowane niskim ciśnieniem,  zaburzenia erekcji, zaburzenia czynności wątroby, problemy natury psychicznej (w tym depresję, manię, zaburzenia afektywne dwubiegunowe, schizofrenię).

Priligy nie można stosować razem z niektórymi antybiotykami stosowanymi w leczeniu zakażeń (w tym telitromycyną), lekami stosowanymi w leczeniu depresji, tiorydazyną (stosowana w leczeniu schizofrenii),  litem (lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych), tryptofanem (składnik preparatów ułatwiających zasypianie), zielem dziurawca, tramadolem (stosowanym w leczeniu silnego bólu), linezolidem (antybiotykiem stosowanym w leczeniu zakażeń), niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu HIV (w tym rytonawirem, sakwinawirem, nelfinawirem i atazanawirem), lekami stosowanymi w leczeniu migreny, niektórymi lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń grzybiczych (w tym ketokonazolem i itrakonazolem).

Lekarz powinien również wiedzieć, jeżeli stosujemy: niektóre leki stosowane w leczeniu zakażeń HIV (amprenawir, fosamprenawir), niektóre antybiotyki (erytromycyna i klarytromycyna), leki stosowane w leczeniu innych niż depresja zaburzeń psychicznych, leki o działaniu przeciwzakrzepowym (w tym warfaryna), niesteroidowe leki przeciwzapalne, flukonazol (lek stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych), aprepitant (stosowany w leczeniu nudności), leki obniżające ciśnienie krwi, niektóre leki stosowane w leczeniu zaburzeń erekcji  (syldenafil, tadalafil lub wardenafil).

Dostępność leku i cena

Priligy jest lekiem sprzedawanym tylko na receptę, więc po lek najlepiej udać się do lekarza, a potem do apteki. W sprzedaży dostępne są tabletki Priligy 30 mg lub 60 mg. Są to tabletki powlekane. Za tabletki 30 mg można zapłacić od 79.99 zł, a za tabletki 60 mg – 99.99 zł i więcej.

Można znaleźć strony internetowe, które oferują sprzedaż Priligy bez recepty. Oferują również darmową i poufną konsultację medyczną, dzięki której można zamówić lek. Na podstawie takiej konsultacji lekarz oceni, czy mężczyzna może zażywać lek. Jeśli lekarz zatwierdzi, że pacjent może przyjmować lek, to zostanie wypisana recepta, a następnie zostanie przekazana do działu realizacji zamówień. Potem lek jest wysyłany pod wskazany adres. Taka działalność jest nielegalna, a zamówione leki mogą być nieoryginalne. Dlatego lepiej unikać serwisów, które oferują Priligy bez recepty. Lepiej udać się na wizytę do swojego lekarza, który przepisze nam lek. Nie trzeba się wstydzić, ponieważ wielu mężczyzn ma problemy z przedwczesnym wytryskiem.

Opinie

W Internecie można znaleźć wiele informacji na temat stosowania leku Priligy. Najwięcej jest pozytywnych opinii, w których mężczyźni piszą, że ten lek im pomógł i nie muszą się już martwić przedwczesnym wytryskiem. Niektórzy nie widzą, żadnej poprawy i nie wiedzą, czym jest to spowodowane. Stosowanie tego leku sprawiło, że pojawiały się skutki uboczne, które niekorzystnie wpływały na funkcjonowanie w ciągu dnia.

Aby się przekonać, czy na nas zadziała ten lek, to najlepiej samemu go wypróbować, ponieważ na każdego Priligy może zadziałać inaczej.

A tu są skuteczne środki (żele i tabletki) opóźniające wytrysk

Brak opinii. Dodaj swoją bądź pierwszy(a)!

Dodaj opinię

CAPTCHA

Uwagi techniczne: Bez HTML. Biale spacje sa zachowane.


Sposób na zbyt szybką ejakulację Pozbądź się problemu - sprawdź skuteczne rozwiązanie »